افتضاحی که بیت‌دیفندر به بار آورد!

این شرکت در اعلامیه‌ای که روز شنبه منتشر کرد ضمن تایید این موضوع اعلام کرده است که پس از عرضه آپدیت اخیر بیت‌دیفندر شاهد ویندوزهایی بوده است که در آن فایل‌های آنتی‌ویروس بیت‌دیفندر به تروجان Trojan.FakeAlert.5 آلوده شده‌اند.


این اعلامیه پس از آن صادر شد که کاربران محصول آنتی‌ویروس این شرکت در صدها پستی که در این خصوص در تالارهای گفتگوی این شرکت به ثبت رسانده بودند اعلام کرده بودند که پس از نصب این آپدیت قادر به راه‌اندازی (رستارت) رایانه خود که به ویندوز ۶۴ بیت مجهز بوده، نیستند.

در پست‌های ثبت شده در خصوص این موضوع آمده است که پس از نصب این آپدیت هر فایلی که قصد اجرا شدن دارد قرنطینه می‌شود و حتی صفحه اکسپلورر ویندوز نیز مانند بسیاری از فایل‌های دیگر به قرنطینه رفته است.

این کاربران وضعیت خود را وحشتناک توصیف کرده و به طور مثال یکی از کاربران اعلام کرده است که “ما ۱۵۰ کلاینت تجاری داریم که رایانه‌های زیادی به آن متصل است و حالا بیت‌دیفندر همه چیز را ویروس می‌بیند!

پس از این پست‌های خشمگینانه بود که بیت‌دیفندر مدعی ارائه دستور العمل برای حل این مشکل شد و اعلام کرد که راه حل این کار این است که فایل‌های موجود در قرنطینه را از قرنطینه درآورده و سپس رایانه خود را دوباره راه‌اندازی (رستارت) کنند و نیازی نیست که کاربران از قابلیت ریستور ویندوز استفاده کنند.

این شرکت پیش از ارائه این راه‌حل اعلام کرده بود که کاربران فعلا آنتی‌ویروس خود را غیرفعال کرده و منتظر آپدیت بعدی ارائه شده توسط این شرکت باشند.

بیت‌دیفندر توضیح بیشتری در خصوص علت مشکل به وجود آمده ارائه نکرده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید